Sympozjum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ratownictwa Medycznego

Dzieją się rzeczy ważne – jesteśmy tam!

Czy zdarzyło Ci się prowadzić samochód po wielogodzinnej pracy, zmęczonym, niewyspanym lub po stresującej sytuacji? Jeśli tak to wiedz, że Twoje zachowanie mogło być zbliżone do zachowania kierowcy pod wpływem alkoholu.

W dniach 11-12 października 2023 r. odbyło się Kujawsko Pomorskie Sympozjum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ratownictwa Medycznego. Instytut Edukacji Żywieniowej i Stylu Życia Profesora Jarosza został zaproszony do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Podczas Sympozjum wielu specjalistów dzieliło się swoimi spostrzeżeniami. Do dyskusji został zaproszony także prof. Mirosław Jarosz. Przedstawił on swoje spojrzenie na problem wypadków drogowych. Zauważył jak ważny jest czynnik ludzki. Razem z Panią Agatą Gajos zadali pytanie: Czy zdarzyło Ci się prowadzić auto po alkoholu? Oczywiście, nikt się nie zgłosił. Czy aby na pewno? – kontynuowała Pani Agata. Prof. Mirosław Jarosz i Pani Agata Gajos próbowali uświadomić słuchaczom, że niewyspanie, przepracowanie, stres i wiele innych czynników może działać na organizm ludzki tak jak alkohol – jakbyśmy byli np. po dwóch piwach. Czy to możliwe? Niestety, tak – zapewniał prof. Mirosław Jarosz i zachęcał do zapoznania się z jego książką „Kodeks Zdrowotny Kierowcy”, w której szczegółowo opisuje jakie czynniki sprawiają, że spowodowanie wypadku jest bardziej prawdopodobne.

Książka ta jest już dostępna do zakupu: https://instytutjarosza.pl/sklep/

Kalendarz pełen zdrowia

27 kwietnia

Andrzej, Felicja, Marcin
Dlaczego osoby z otyłością są bardziej narażone na niedobór witaminy D?
Dlaczego osoby z otyłością są bardziej narażone na niedobór witaminy D?
Dlaczego osoby z otyłością są bardziej narażone na niedobór witaminy D?