Pojawiły się nowe nagrania w mediach z udziałem prof. M. Jarosza

W zakładce Media zbieramy dla Was wszystkie wypowiedzi prof. Mirosława Jarosza. W ostatnim czasie pojawił się wywiad w Onet Rano #Wiem na temat wpływu kawy na nasze zdrowie oraz rozmowa w Radiu TOK FM na temat nadwagi i otyłości u dzieci.

Jak kawa wpływa na nasze zdrowie? Ile i kiedy ją najlepiej pić? Czy kawa odwadnia? Czy wypukuje magnez? Jeśli interesują Cię odpowiedzi na te pytania kliknij w Onet Rano #Wiem Kawa i zdrowie.

„Jak patrzy się na statystyki dotyczące otyłości w kraju, to aż włos się jeży na głowie. W Polsce na chorobę otyłościową choruje ponad 8 mln osób dorosłych. Takie duże badanie sprzed 5 lat WHO wskazywało, że wśród 8-letnich dzieci, tych z nadwagą i otyłością w Polsce jest już 1/3” – tak audycję Życie w Zdrowiu rozpoczęła prowadząca.

Otyłość jest chorobą, co więcej matką wszystkich chorób. Między innymi 13 nowotworów złośliwych jest bardzo ściśle związanych z nadwagą i otyłością. Co więc możemy zrobić? Co radzi doświadczony lekarz? Jakie są czynniki wpływające na nadwagę i otyłość u dzieci? Jakie są konsekwencję na przyszłość występowania nadwagi i otyłości w dzieciństwie? Posłuchaj całej audycji w Radiu TOK FM.

Kalendarz pełen zdrowia

20 kwietnia

Agnieszka, Jagna, Amelia
Niewydolność serca - nie daj się zaskoczyć!
Niewydolność serca - nie daj się zaskoczyć!
Niewydolność serca - nie daj się zaskoczyć!