Gdy chory nie chce jeść – wykład prof. Mirosława Jarosza

14 września 2021 r. prof. Mirosław Jarosz wygłosił wykład pt. „Gdy chory nie chce jeść… praktyczne porady żywieniowe dla chorych w trakcie i po chemioterapii” na konferencji online pt. „Nowoczesne leczenie choroby otyłościowej oraz jej powikłań w cieniu pandemii covid-19” organizowanej przez Termedia

Czy niedożywienie jest problemem? Jakie są jego konsekwencje dla chorego i lekarza? Czy ma ono jakikolwiek wpływ na czas przeżycia pacjenta onkologicznego? Czy wiedziałeś o tym, że chory z otyłością i/lub niedożywieniem w trakcie i po chemioterapii jest bardziej narażony na ryzyko rozwoju drugiego raka? A może myślisz, że mając otyłość niedożywienie Cię nie dotyczy? Nic bardziej mylnego. Badania wskazują, że 54% pacjentów w szpitalach w Polsce z otyłością ma także niedożywienie.

Prof. Mirosław Jarosz zaleca by nie czekać na rozwój niedożywienia u pacjenta, ale od razu po diagnozie raka, wdrożyć kompleksowe leczenie i zapobieganie powikłaniom chemioterapii, które mogą być przyczyną niedożywienia. Więcej informacji na ten temat zyskasz słuchając całego wykładu.

Źródło: Termedia

 

Kalendarz pełen zdrowia

12 czerwca

Janina, Mieczysław, Czesław
Zredukuj sól – zmniejszysz ryzyko nadciśnienia
Zredukuj sól – zmniejszysz ryzyko nadciśnienia
Zredukuj sól – zmniejszysz ryzyko nadciśnienia